داستان همیشگی ویروس و موجودات جهش‌یافته

داستان همیشگی ویروس و موجودات جهش‌یافته

| ۰۹:۰۳ دقیقه، ۱۳ خرداد ۱۳۸۸ | خبر

Spread the love

داستان بازی در نیویورک اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی این بازی Alex Mercer نام دارد که گذشته اش را فراموش کرده است و پی می برد که دولت آمریکا ویروس هایی را ساخته است که سبب جهش ژنتیکی در انسان ها می شوند. این ویروس ها باعث به وجود آمدن جهش یافتگانی در جامعه شده که موجوداتی فوق العاده خطرناک و مرگباری بوده و به هیچ کس رحم نمی کردند. به سرعت شهرهای ایالات متحده ی آمریکا به این ویروس مبتلا می شوند. این ویروس ابتدا محله به محله ی نیویورک را در بر می گیرد. طوری که نصف جمعیت نیویورک به موجودات جهش یافته تبدیل می شوند. دولت آمریکا دست به کار می شود و برای مقابله با این موجودات افراد تعلیم دیده‌ای را وارد میدان می‌کند. این افراد Black Watch نام دارند. این گروه برای نابودی تمام موجودات جهش یافته به هر قیمتی تعلیم دیده اند و به هیچ کس رحم نمی کنند. حالا الکس هم وارد میدان این جنگ می شود.

گیم پلی:
Prototype یک عنوان Open World است و بازیکن در این عنوان مانند سری GTA آزادی کامل در شهر نیویورک دارد و میتواند آزدانه بچرخد. البته باید مواظب باشید که توسط پلیس شناسائی نشوید. شخصیت اصلی بازی در حقیقت یک سوپر قهرمان است که هیچ کس جلو دارش نیست! البته به جز درجه دار ها و جنرال های Black Watch که شکست دادن آنها کار سختی است اما به جز آنها شکست دادن بقیه ی دشمنان در بازی با قابلیت های الکس زیاد کار سختی به حساب نمی آید (البته در دمویی که چند ماه پیش سازندگان ارائه دادند میزان صدمه پذیری الکس نامعلوم بود). در واقع یک جنگ سه جبهه ای در نیویورک به وجود می آید: بین Black Watch و جهش یافتگان و الکس. ارتش با تمام وسایل خود اعم از تانک و هلیکوپتر و هواپیما و… با جهش یافتگان می جنگد. جنگ برای تصاحب هر محله هم به صورت Real time و همزمان اتفاق می افتد. مثلا شما در منطقه ای در حال گردش هستید و نیروی های ارتش در منطقه ی دیگر در همان زمان در حال جنگیدن با جهش یافتگان هستند. الکس می تواند دست خود را به شکل های مختلفی درآورد. مثلاً به سپری بزرگ برای دفاع در مقابل دشمنان یا به شمشیری بزرگ و مرگبار! او همچنین میتواند با فرو کردن دست خود در زمین باعث بیرون آمدن تیغ های بسیار بزرگی شود که می تواند تعدادی زیادی از دشمنان را از بین ببرد.
الکس همانند الطیر در عنوان Assassins Creed میتواند از دیوار ها بالا رود. وی با تبدیل شدن به یک غول آهنی میتواند همه چیز را در زیر پای خود خرد کند! (مثل Hulk) البته الکس میتواند انسان ها را هم ببلعد! شکل ظاهری او با بلعیدن دشمنان مانند شخص کشته شده می شود که در قسمت مخفی کاری کاربرد دارد. البته با بلعیدن یکی از مقام داران تمام موضاعاتی که در ذهن او بود به الکس منتقل می شود و الکس میتواند از ماموریت ها و موضوعات محرمانه ی دولت باخبر شود. البته دلیل اصلی الکس برای بلعیدن مردم این است که او می خواهد از خاطرات قربانی ها استفاده کند تا بفهمد چه کسی بوده (او همه ی خاطرات گذشته اش را فراموش کرده و نمی داند چه کسی بوده است) و البته محل گمشده اش را پیدا کند. با وجود همه ی این قابلیت ها، قابلیت مبارزه ی تن به تن نیز وجود دارد که این قسمت هم نسبتا خوب کار شده است. همه ی قدرت های الکس از همان ابتدا قابل استفاده نیست و به تدریج این قابلیت ها اضافه خواهند شد. بخش Co-op (دو نفره) این عنوان نیز تایید شده ولی
تاکنون چیزی از آن نمایش داده نشده است امکان حذف شدن این قسمت نیز وجود دارد.

صحنه‌های درگیری و هرج و مرج در خیابان‌ها و ترافیک نیویورک واقعا جالب و دیدنی هستند.
صحنه های درگیری و هرج و مرج در خیابان ها و ترافیک نیویورک واقعا جالب و دیدنی هستند.

گرافیک:
تصمیم گیری درباره ی قسمت گرافیک Prototype کمی سخت است. گرافیک بازی معمولی رو به خوب کار شده است. بافت های شخصیت اصلی بسیار خوب است ولی بقیه ی بافت ها چنگی به دل نمی زنند. حرکات الکس جالب کار شده است و روان هستند. در آخرین باری که بازی نمایش داده شد محیط های شلوغ بسیار عالی کار شده بودند و حس هرج و مرج را القاء می کردند. اما با دیدن محیط های خلوت از گرافیک بازی ناامید خواهید شد. محیط و خیابان های نیویورک هم خوب کار شده اند ولی تکراری و یکنواخت هستند و محله های بازی چندان فرقی با یکدیگر ندارند. با توجه به تاخیرهای بازی میتوان انتظار تغییراتی را در بخش گرافیک و جلوه های بصری بازی داشته باشیم. کلا با توجه به آنچه که از دموی قابل بازی این عنوان دیده ایم گرافیک بازی معمولی کار شده است.

دیگر بخش ها:
سازندگان بازی وعده ی یک هوش مصنوعی عالی را به طرفداران داده اند. در صورتی که سازندگان نتوانند هوش مصنوعی را قابل قبول طراحی کنند با یکی از پر باگ ترین بازی های تاریخ مواجه هستیم چون همانطور که اشاره کردم در این بازی شاهد یک جنگ سه طرفه هستیم، در صورتی که هوش مصنوعی ضعیف باشد همه ی قانون های بازی به هم میریزد و باعث آسیب رسیدن جدی به این بازی می شود. کنترل بازی شیوه ی جدیدی را پیروی میکند و مقداری شبیه به عنوانHulk:UD هست.

کلام آخر:
این عنوان عناصر یک بازی خوب و سرگرم کننده را دارد. بقیه اش دیگر به سازنده ی بازی مربوط می شود که میتواند از پتانسیل Prototype استفاده کند یا خیر. پس باید تا عرضه ی بازی صبر کرد.
هیچ

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است